Staňte se úspěšnou ženou...

Středočeská asociace manažerek a podnikatelek

 PRA3618

9.-10. září 2016

Návštěva u hornobavorských podnikatelek

Ve dnech 9. a 10. září 2016 jsme navštívily bavorské podnikatelky z naší partnerské organizace wild & weiblich v Grafenau a Passau. Cílem naší návštěvy bylo seznámit se s úspěšnými podnikatelskými projekty našich bavorských kolegyň, prodiskutovat možnosti užší spolupráce a v neposlední řadě zintenzívnit naše mnohaleté přátelské vztahy. Bavorské podnikatelky nás navštívily minulý rok a tak jsme měly konečně možnost, jim tuto milou návštěvu oplatit.

V pátek 9. září nás bavorské kolegyně provedly Lázeňským parkem v Grafenau, kde jsme se společně vyfotily před stromkem (ginko biloba) symbolicky zasazeným jihočeskými a bavorským podnikatelkami k příležitosti desetiletého výročí spolupráce obou organizací. Ginko se má k světu a roste a sílí, jak se na takový symbol sluší a patří. 

 PRA3627Poté jsme v Grafenau navštívily obchod s delikatesami „DELLA VITA“ patřící jedné ze členek organizace wild & weiblich Marion Waldhauser-Haßbach (www.della-vita.eu) a ochutnaly skvělé likéry, octy, exotická koření a další speciality. NĚCO PRO MLSOUNY! PRA3641

Po skvělém občersvení jsme se přesunuly do butiku „ZAPADO“ (www.zapadomode.de) členky wild &weiblich Michaly Gross a seznámily se s úspěšným projektem dvou sester, které si před dvěma lety otevřely elegantní butik s italskou módou. Ten se stal v Grafenau natolik oblíbeným, že budou ještě tento rok otevírat další pobočku. ÚŽASNÉ, ELEGANTNÍ!

Třetí členkou bavorských podnikatelek, kterou jsme měly možnost navštívit, byla Maria Freund a její firma na výrobu tradičních bavorských kožených kalhot a krojů „FREUND TRACHTEN & LEDERHOSEN MANUFAKTUR“ (www.trachten-freund.de). Maria nás seznámila s napínavým příběhem své firmy, kterou založila a vede už 20 let a sama nám na jednotlivých strojích ukázala kompletní výrobu bavorských „Lederhose“. INSPIRUJÍCÍ A OBDIVUHODNÉ! 

 PRA3662   PRA3704

 PRA3716 PRA3754Večer jsme přijaly pozvání našich bavorských kolegyň a společně povečeřely v Restauraci „Gleis 2“ v Grafenau. Během večera jsme měly možnost se více sblížit a vyměnit si spoustu zkušeností jak profesních tak i lidských. V neformálním prostředí se kolegiální vztahy brzy posunuly do přátelské roviny.

V sobotu jsme po společné snídani odjely do Pasova, kde jsme si prohlídly město nejprve z hradu Veste Oberhaus a poté jsme se prošly ulicemi tohoto krásného historického univerzitního města.
Navštívily jsme obchod členky wild & weiblich Alexandry Horsch, která vlastní elegantní papírnictví „PAPETERIE IM HEUWINKEL“ přímo v centru Pasova (www.papeterie-im-heuwinkel.de), kde nás majitelka seznámila s historií tohoto rodinného obchůdku s mnohaletou tradicí. TRADIČNÍ OBCHOD PLNÝ NOVÝCH TRENDŮ!

 PRA3761Poslední naší zastávkou byla návštěva u členky Katrin Pernpointne v jejím kouzelném obchodě „LIVING ART“ v centru Pasova, který by se dal popsat jako obchod a galerie v jednom (www.livingart-passau.de). Katrin je velkou milovnicí a sběratelkou uměleckých předmětů a mimo jiné i majitelkou věhlasné a tradiční firmy vyrábějící umělecké rámy na obrazy a zaměstnává i několik desítek zaměstnanců v České republice. BUSINESS & ART!  PRA3778

Na závěr naší návštěvy nás naše bavorské kolegyně pozvaly na úchvatnou projížďku lodí na soutok všech třech řek, které se s v Pasově setkávají – Dunaje, Innu a Ilzu a připravily nám tak nezapomenutelný zážitek, ke kterému objednaly i krásné slunečné počasí.

Během naší krátké návštěvy jsme slyšely spoustu inspirujících příběhů a viděly řadu úspěšných žen, které dokázaly realizovat své sny a vize. Nejdůležitější však bylo zjištění, že naše dnešní přeshraniční spolupráce funguje na bázi přátelských mezilidských vztahů, pro něž rozdílnost jazyka či národnosti neznamená žádnou překážku.


TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SETKÁNÍ A SPOLUPRÁCI!

 PRA3822

Copyright © 2014-2021 Středočeská asociace manažerek a podnikatelek, všechna práva vyhrazena.